Юрій Бойко: Тільки мир і швидкі ефективні рішення компенсують наслідки карантину


Кілька місяців світ протистоїть пандемії коронавірусу. І вже абсолютно зрозуміло, що надважливий фактор, від якого залежить успіх кожної країни – це якість і оперативність рішень влади. Своєчасні заходи проти поширення інфекції, підготовка системи охорони здоров'я і мобілізація всіх ресурсів для боротьби з епідемією, підтримка людей і стимулювання економіки – це те, що забезпечує успіх. Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

Зокрема, він зазначив, що вже в п'яти країнах Європи почалося пом'якшення карантинних заходів.

«Уряди більшості країн світу сьогодні надають пряму допомогу з бюджету громадянам та бізнесу. Наприклад, підприємства, які зберігають робочі місця – отримують субсидії та пільгові кредити від уряду. Більшість країн, що увійшли в пандемію, вливають в реальну економіку безвідсотково або під відсоток, близький до нуля, сотні мільярдів доларів, що в еквіваленті доходять до 20% ВВП. В Україні ж ситуація розвивається за найгіршим зі сценаріїв», – зазначив політик.

Новини за темою: Юрій Бойко: Люди хочуть знати, як держава допоможе їм пережити складний час карантину

За словами Юрія Бойка, українська влада весь час спізнюється з реакцією і приймає дивні, а часто просто шкідницькі рішення.

«Вони «проспали» початок епідемії. Не зуміли вчасно зрозуміти, що затіяна реформа медицини руйнує систему охорони здоров'я. Залишили без захисту лікарів і не підготували тести. Прийняли бюджет, в якому зрізали житлово-комунальні субсидії людям на 8 мільярдів, скоротили допомогу людям з інвалідністю, в тому числі по зору. Запізнилися з індексацією пенсій. Скоротили підтримку регіонів та інвестиції в розвиток економіки. Місяць тому влада ще стверджувала, що Україна тепер набагато краще готова до кризи. Тепер уряд в черговий раз, продовживши на 3 тижні карантин, закликає готуватися до нових «важких років», безробіття і мізерних зарплат», – підкреслив народний депутат.

Юрій Бойко вважає, що з такою політикою влади країну чекає надважка криза і реалізація найпохмуріших прогнозів.

«Якщо Кабмін буде і далі приймати безсистемні неефективні рішення, то падіння ВВП більше 7% стане реальністю, як і зростання безробіття, наслідки якого та соціально-економічні втрати будуть непоправними для людей і країни», – сказав він.

Співголова фракції опозиціонерів впевнений, щоб уникнути розвитку ситуації за найгіршим сценарієм, потрібно не плисти «за течією», а діяти.

«Досить гратися з тасуванням кадрової колоди і призначати чергового «рупора реформ». Все це вже було в попередні п'ять років, і зараз ми не знаємо, як впоратися з наслідками цих реформ від горе-реформаторів. Потрібно реалізувати чітку антикризову програму: зміцнити медицину, допомогти людям, підтримати економіку. У нашої партії є розроблений Антикризовий план, і ми вимагаємо від влади його реалізації. Ми будемо добиватися, щоб парламент збирався не для того, щоб призначати чергових чиновників і приймати лобістські закони. Сьогодні, як ніколи, потрібен інший, дієвий порядок роботи парламенту: це досягнення миру, коригування бюджету та внесення до порядку денного законопроектів, які, перш за все, орієнтовані на запобігання кризі, підтримку економіки і допомогу українським сім'ям. У країни є шанс припинити війну, уникнути кризи та зубожіння, і завдання президента, уряду, всіх парламентських фракцій працювати так, щоб цей шанс реалізувати», – резюмував Юрій Бойко.

Дописати коментар

0 Коментарі