Юрій Бойко: У влади немає стратегії виходу країни з карантину


Про це заявив співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко. За весь час карантину влада не виробила відповіді на жоден з викликів, що стоять перед країною.

«Уряд ховає відсутність економічної і протиепідемічної стратегії за продовженням карантину, тим часом бізнеси розоряються, люди втрачають роботу, а сім'ї бідніють. Нам вчергове демонструють слайди, де взагалі відсутні будь-які розрахунки і конкретика щодо ключових макропоказників і галузей промисловості», - сказав Юрій Бойко.

Політик зазначив, що європейські країни давно розпочали програми підтримки економіки і вже активно готуються до виходу з карантину.


«Проводять масові тестування, називають дати відкриття шкіл, визначають, які бізнеси і коли зможуть приступити до роботи, тоді як в Україні немає навіть точної цифри щодо кількості безробітних. 364 тисячі, як твердить офіційна статистика чи все-таки близько 3 млн з огляду на тих заробітчан, які повернулися, і тих, хто втратив роботу через карантин?» - зазначив Юрій Бойко.

Політик звернув увагу на відсутність прогнозних даних про втрати в галузях, які найбільше постраждали від карантинних заходів.

«Досі немає інформації про втрати, яких зазнали такі сектори економіки, як транспорт, готельний і туристичний бізнес, сфера послуг і т.д. Немає відповіді, як влада планує відновлювати роботу індустріального сектора. Під ударом опинилася обробна промисловість, будівництво. Що буде з сільським господарством, який ми очікуємо врожай? Хтось проаналізував вплив посухи, обміління річок? Все, на що спромоглася влада, - це віддати 144 млрд на виплату за зовнішніми боргами і розпродати землю заради траншу розміром 8 млрд від МВФ», - підкреслив Співголова фракції опозиціонерів.

Він також наголосив на важливості продовження мирного процесу, про що влада також мовчить.


«Зняття блокади з Донбасу, активізація переговорів з усіма сторонами конфлікту - це єдиний спосіб повернути мирним шляхом наші території й активізувати економіку, запустивши промисловість східного регіону і повернувши традиційні ринки для наших товаровиробників. А головне - повернути наших громадян і зупинити загибель людей. Це питання, таке ж першочергове, як боротьба з епідемією, – ключове для нашої політичної сили», - сказав опозиційний політик.

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ підготувала економічну програму, спрямовану на подолання бідності і підтримку національної економіки. Ми також запропонували план рішучих антикризових заходів. І прийняти його необхідно вже у найближчі тижні, інакше все обернеться катастрофічними наслідками і для бюджету, і для соціально-економічної ситуації в цілому», - резюмував Юрій Бойко.

Опублікувати коментар

0 Коментарі