Чим корисна картопля


Ми часто чуємо про те, що картопля - шкідлива, проте і у нього є своя користь.  Цей коренеплід містить, крім крохмалю, високоякісний рослинний білок, що дозволяє підтримувати роботу м'язів, передає newsyou.info.

Вчені провели експеримент за участю 24 молодих здорових жінок у віці від 18 до 24 років.  Всі вони нормально харчувалися, отримуючи з їжею рекомендовану дозу білка - 0,8 грама на кілограм ваги в день.  Учасниць випадковим чином розділили на дві групи.  Протягом двох тижнів половина дівчат отримувала додатково двічі в день по 25 грамів ізоляту картопляного білка у вигляді пудингу, а інші отримували пудинг без білка (плацебо).

Через два тижні виявилося, що у учасниць з групи, що одержувала додатковий картопляний білок, м'язова тканина почала посилено синтезувати міофібрилярні білки, що відповідають за нормальну функцію скелетних м'язів.  У групі плацебо такого ефекту не спостерігалося.

 Як відзначають дослідники, прийнято вважати, що рослинні білки - менш якісні, ніж тварини.  Однак отримані результати демонструють, що білок, виділений з рослин, в даному випадку з картоплі, здатний підтримувати роботу м'язів не гірше тваринного білка.

Раніше ми повідомляли чому потрібно їсти перець чилі

Опублікувати коментар

0 Коментарі