Наталія Королевська: За даними ООН, без прийняття термінових антикризових заходів, майже 50% українців опиняться за межею бідності


Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Згідно з прогнозами Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), складна соціально-економічна ситуація в Україні, спровокована пандемією коронавірусу і економічною кризою, може привести до того, що за межею бідності в нашій країні опиняться більше 6 мільйонів осіб, з них 1,4 мільйона - діти. Фактично, проблеми з фінансами, купівлею медикаментів, продуктів харчування, товарів першої необхідності і оплатою житлово-комунальних послуг - це те, з чим може зіткнутися кожна друга сім'я в Україні. Також в зоні ризику опинилися неповні і багатодітні сім‘ї, люди з інвалідністю, сім'ї з дітьми до трьох років та одинокі пенсіонери. А загальний рівень бідності в Україні, який і зараз є найвищим серед країн Європи, зросте з 27% до 44%», - зазначила народний депутат.

Наталія Королевська наголосила, що в ситуації, що склалася, Уряд повинен негайно розробити програму посилення соціального захисту найбільш вразливих громадян, а парламент - розглянути всі «соціальні» законопроекти як першочергові.

«Ми вимагаємо вжити всіх необхідних заходів, щоб підтримати і допомогти українським родинам, які внаслідок кризи і пандемії опинилися за межею бідності. Перше - переглянути розмір прожиткового мінімуму та підвищити його до реального рівня, який сьогодні становить не менше 4600 гривень. Друге - підвищити соціальні виплати багатодітним сім'ям, дитячим будинкам сімейного типу, на дітей до 3-років, людям з інвалідністю та розміри інших соціальних допомог. Третє - провести індексацію всієї шкали пенсій і максимально підтримати українських пенсіонерів справедливими виплатами, а не одноразовими подачками, як це зараз робить українська влада. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ зареєструвала в парламенті всі необхідні законопроекти, і ми будемо наполягати, щоб вони були розглянуті і прийняті в найкоротші терміни!» - резюмувала Наталія Королевська.

Опублікувати коментар

0 Коментарі