НБУ прогнозує падіння цін на український експорт під час кризи

Через падіння світової економіки Україна втратить частину експортних доходів

У 2020 році через звуження зовнішнього попиту падіння світових цін на товари, що переважають в українському експорті, поглибиться порівняно з попереднім роком. Про це йдеться в "Інфляційному звіті" Національного банку (НБУ) за квітень.

Як зазначається в огляді, основними чинниками зменшення експорту в поточному році будуть слабкий зовнішній попит на металургійну продукцію, зниження врожаю та відповідне скорочення експорту зернових. Інші експортні поставки також знизяться через падіння світової економіки.

Новини за темою: В Україні ситуація дає змогу розпочати пом'якшення карантину з 11 травня

За прогнозом НБУ, у 2020 році експорт товарів скоротиться на 12% унаслідок зниження зовнішнього попиту та цін на сировинні товари, а також нижчого врожаю зернових через менш сприятливі погодні умови. Водночас негативні наслідки пандемії для експорту будуть слабшими з огляду на очікуване збереження попиту на продовольство.

Зменшення імпорту товарів на 12% у 2020 році зумовлюватиметься передусім енергетичною складовою, яка скоротиться майже вдвічі. Знижуватимуться як ціни на енергоресурси, так і обсяги імпорту газу (до 6 млрд кубометрів порівняно з 14,4 млрд кубометрів у 2019 році) через високі запаси в сховищах. Унаслідок падіння реальних доходів населення та зниження економічної активності скорочуватиметься і неенергетичний імпорт (на 4%). Водночас, темпи падіння неенергетичного імпорту стримуватимуться додатковим попитом на медичне обладнання та фармацевтичну продукцію, йдеться в огляді.

Нагадаємо, за прогнозом НБУ, внаслідок карантинних обмежень для подолання пандемії та глобальної кризи економіка України скоротиться на 5,0% у 2020 році. Вплив цих чинників на економіку найвідчутніше позначиться впродовж II кварталу цього року (ВВП знизиться на 11% р/р).

Опублікувати коментар

0 Коментарі