Сергій Мазепа: Реформа Виборчого кодексу не має обмежувати права місцевого самоврядування


Восени в нашій країні мають відбутися місцеві вибори. Українці чекають продовження реформи децентралізації та збільшення впливу громад. Проте влада не зацікавлена в такому сценарії. 

У президентській партії "Слуга народу" - криза жанру. Немає ні кадрів, ідей і зв'язку з громадами. Тому слуги придумують інші способи, як домогтися бажаного результату нечесним шляхом. Пропонуються нові зміни до виборчого законодавства. Ці зміни дадуть владі (через підктрольну їм ЦВК) повний контроль над виборчими комісіями. Тоді можна буде відкрито використовувати адмінресурс, не звертати уваги на порушення (ЦВК буде допускати до виборів лише "правильних" спостерігачів), підтасовувати результати, знімати неугодних кандидатів і навіть зривати вибори. Всі ці маніпуляції приведуть до к втрати довіри людей до місцевого самоврядування. Тоді людям просто більше не буде до кого звертатися - ніхто у законний спосіб не буде захищати їхні інтереси.

Що ж пропонують нам слуги народу? Насамперед, впровадження пропорційної системи (з відкритими виборчими списками) у містах із населенням понад 15 тисяч осіб. Але, з іншого боку, влада хоче зберегти корумповану мажоритарну систему в районних радах та селищах, хоча кількість жителів може значно перевищувати 15 тисяч осіб. Арифметика проста: за пропорційної виборчою системою (за умови, якщо в органі самоврядування налічується 120 мандатів, а політична партія набирає 25% голосів) політсила отримує трохи більше 30 мандатів. А якщо представники політичної партії зможуть виграти по мажоритарці у половині виборчих округів з мінімальним відривом, то кількість депутатських місць збільшується до 60. 

Якщо на виборах не буде сформована ефективна і законна місцева влада - в країні почнеться хаос. Самоврядування має бути професійним, повноважним, а головне - законним. 

Опублікувати коментар

0 Коментарі