В Україні можуть запровадити платний проїзд по дорогам для вантажівок


У Верховній Раді зареєстрували ряд законопроектів, які стосуються руху вантажних авто. Ця ініціатива виникла у зв’язку з тим, що великовантажні авто нещадно розбивають дороги України через недотримання вагових норм недобросовісними перевізниками.

Про це повідомляє ІА "Погляд". 

На в’їздах у багато великих міст країни почали встановлювати вагові комплекси, щоб притягнути недобросовісних перевізників до відповідальності.

Крім того, нардепи зареєстрували законопроєкт №3544 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження плати за використання автомобільних доріг загального користування».

Відповідно до нього, з великих вантажівок, вага яких більше 12 тонн, будуть стягувати плату за проїзд по дорогах державного значення. Отримані кошти будуть надходити в дорожній фонд і використовуватися на відновлення доріг і інфраструктури.

На думку авторів законопроєкту, його впровадження дозволить не тільки забезпечити належне утримання та ремонт автодоріг, а й допоможе здійснювати дієвий контроль і моніторинг вантажоперевезень на території України.

Окрім цього, депутати зареєстрували законопроєкт №3545 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження плати за використання автомобільних доріг загального користування» . Даний проєкт законодавчо регламентує надходження плати за використання доріг громадського користування в бюджет, а також коштів, отриманих від штрафів і пені за порушення норми.

Варто зазначити, що введення плати за проїзд по дорогах державного значення передбачене Угодою про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Порядок і сума оплати також буде розраховуватися, виходячи з європейських норм і вимог.

Опублікувати коментар

0 Коментарі