ВВП України за прогнозом ЄБРР у 2020 році впаде на 4,5%


Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) прогнозує падіння ВВП України на 4,5% в 2020 році. Такі дані опублікував ЄБРР.

"ВВП України впаде на 4,5% у 2020 році внаслідок глобальних потрясінь, пов'язаних з коронавірусом. Банк очікує, що економіка України відновиться до 5% у 2021 році", - сказано в повідомленні.

У доповіді ЄБРР про регіональні економічні перспективи відзначається висока вартість рефінансування боргу на міжнародних фінансових ринках для України.


У фінансовій організації уточнили, що поєднання скорочення зовнішнього та внутрішнього попиту через заходи громадського здоров'я, вжиті для стримування поширення коронавірусу, позначилося на секторах виробництва і послуг.

"Макрофінансові основи залишаються відносно сильними і здатні поглинати зовнішні шоки при рекордно високому рівні іноземних резервів і низькій обліковій ставці протягом шести років", - зазначили в ЄБРР.

У доповіді також сказано, що економіки в регіонах ЄБРР можуть скоротитися в середньому на 3,5% цьогоріч, а в 2021 році можливий відскок на 4,8%.

Опублікувати коментар

0 Коментарі