Юрій Бойко: Черговий етап медреформи в умовах епідемії та недофінансування призведе до кризи охорони здоров'я

Навіть після збільшення коштів для Національної служби здоров'я у квітневому варіанті бюджету мережа медзакладів буде профінансована лише на 75-80%. За словами Співголови ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрія Бойка, проведення другого етапу медреформи в таких умовах веде до закриття лікарень і масового звільнення лікарів.

Парламентарій зазначив, що початкова сума, виділена НСЗУ, становила 72 млрд гривень і покривала лише 60% системи охорони здоров'я країни. На даний момент вона збільшена до 88 млрд, але потреби медицини в умовах реформи становлять не менше 120 млрд.

«За даними профспілки медпрацівників, виділених коштів вистачить лише на зарплати лікарям, при цьому на всі інші необхідні витрати нічого не залишається. В таких умовах система охорони здоров'я існувати не може», – підкреслив політик.

Народний депутат пояснив, що виділена сума базується на тарифах за медпослуги, які МОЗ запропонував для розрахунку вартості договорів. Однак ці тарифи, на думку медиків, можуть покрити від 20% до 70% реальних витрат в залежності від виду медпослуг.

«Проблема в тому, що тарифи базуються не на реальних розрахунках, а на минулорічних витратах. Тобто в них від самого початку не закладалося ні підвищення зарплат лікарям, ні поліпшення забезпечення лікарень медикаментами, ні поліпшення харчування хворих, на яке виділялося від 3 до 25 гривень в день», – сказав він.

Юрій Бойко переконаний, що в таких умовах реформа передбачає лише перерозподіл коштів, за якого лікарні з більшим навантаженням, можливо, зможуть отримати більше коштів, не покращуючи при цьому якість обслуговування, а решта лікарень залишаться навіть без мінімально необхідного фінансування і будуть змушені закритися.

«Закриття лікарень навіть в звичайних умовах стало б критичною проблемою для мільйонів наших громадян. В період епідемії це призведе до кризи системи охорони здоров'я, якої ми не повинні допустити. Тому ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ наполягає на зупинці другого і третього етапу медреформи до тих пір, доки фінансування охорони здоров'я не складе хоча б необхідних 5% ВВП», – резюмував Співголова фракції опозиціонерів.

Дописати коментар

0 Коментарі