Юрій Бойко: Ситуація в енергетиці вимагає вжиття надзвичайних заходів


Про це заявив співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера».

«Ситуація в енергетиці сьогодні настільки складна, що уряд зобов'язаний прийняти рішення про введення у галузі надзвичайного стану, щоб тримати ситуацію по контролем і не допустити енергетичної кризи. І зробити це нам дозволяє членство України в Енергетичному співтоваристві», - заявив Юрій Бойко.

Для цього, за його словами, необхідно діяти у кількох напрямках.

«В першу чергу, парламент повинен прийняти закон про списання та розшивку боргового тягаря розміром 50 млрд грн, який, з урахуванням коронавірусу і неплатежів, тільки зростатиме. Закон цей знаходиться у парламенті, він пройшов всі комітети, і я вважаю, що найближчим часом він повинен бути проголосований», - сказав Співголова фракції опозиціонерів.

Також, з його слів, уряд повинен створити єдиний координаційний центр для всіх компаній, що працюють у галузі.

«Так, наприклад, компанія "Укренерго", яка займається магістральними електричними мережами в країні, чомусь опинилася у підпорядкуванні міністерства фінансів. Це призводить до ситуацій, коли міністр фінансів не знає, що робити з підписанням протоколів і бюджетних розписів. Я вже не кажу про НАК "Нафтогаз України", який давно перетворився на державу в державі, живе своїм окремим життям і припинив взагалі звертати увагу на інтереси країни», - вважає народний депутат.

І третє, чого категорично не можна допустити, – це підвищення цін на електроенергію.

«Сьогодні люди найбільше бояться, що буде підвищуватися ціна на електроенергію. Я днями був у Борисполі, розбирався з тарифами, які встановлює місцева влада. Вони кажуть: не дай Боже підняти ціни на електроенергію. Це і водоканали, і підприємства теплокомуненерго, і все інше, - ми просто не потягнемо. Так от, рішення щодо того, як зробити так, щоб не підвищувалася ціна, вже сьогодні має бути на столі», - зазначив Юрій Бойко.

Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ підкреслив, що поряд з продовольчою безпекою, військової та медичної, енергетична безпека – ключова для країни.

Опублікувати коментар

0 Коментарі