Юрій Бойко: Влада загралася з дозволами і заборонами замість реальної допомоги економіці та людям


Уряд оголосив про ослаблення карантинних заходів, але так і не представив конкретну дієву програму виходу з економічної кризи, допомоги бізнесу і населенню. Про це заявив співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

«Владі дуже подобається дозволяти і забороняти. Так вони розуміють завдання держави. Тому в урядовому плані виходу з карантину знову картинки і приписи, як працювати бізнесу і за що вони будуть штрафувати. Але на цих слайдах взагалі відсутні будь-які розрахунки і конкретика щодо ключових макропоказників і галузей промисловості. Немає згадок про те, яких заходів буде вжито, щоб захистити національну економіку і допомогти громадянам. Тим часом бізнеси банкрутують, люди втрачають роботу, сім'ї бідніють, кількість безробітних зростає. Українській економіці загрожує затяжна і важка депресія», – сказав Юрій Бойко.

Політик зазначив, що європейські країни давно почали програми підтримки економіки і фінансової допомоги своїм громадянам.

Новини за темою: Юрій Бойко: Заради майбутніх поколінь ми повинні пам'ятати про великий подвиг героїв Великої Вітчизняної війни

«Проводяться масові тестування населення. Виділяється допомога системі охорони здоров'я. Мільярди доларів йдуть на зниження вартості кредитів для бізнесу, який зберігає робочі місця. А у нашої влади досі немає навіть адекватної цифри щодо кількості безробітних. 364 тисячі, як стверджує офіційна статистика, чи все-таки близько 3 млн, враховуючи заробітчан, які повернулися, і тих, хто втратив роботу через карантин», – сказав Юрій Бойко.

Політик також акцентував увагу на відсутності прогнозних даних, системного аналізу щодо втрат у галузях, які найбільше постраждали від карантину.

«Заявивши про послаблення карантинних заходів в сфері послуг і для деяких видів бізнесу, не подумали про транспорт. Як люди будуть діставатися на роботу? Потрібно дозволяти часткову роботу міського громадського транспорту, приміського сполучення. Так, з дотриманням норм безпеки, продумавши логістику, але дозволяти! До сих пір немає інформації про втрати, які понесли такі сектори економіки, як транспорт, готельний і туристичний бізнес, сфера послуг, культура і т.д. Немає відповіді, як влада планує відновлювати роботу індустріального сектора. Під ударом опинилася обробна промисловість, будівництво. Що буде з сільським господарством? Звідки візьмуться надходження до бюджету? З початку року держбюджет уже недоотримав 41 млрд гривень, тобто за перший квартал план за доходами недовиконано на 11,6%. Як вони планують відновлювати економіку? Все, на що спромоглась влада – це спрямувати 144 млрд на обслуговування боргів і розпродати землю заради траншу в 4 млрд від МВФ, 2 млрд з яких очікується у травні. Ця сума нас точно врятує? Заради цього варто було розпродавати землю, підприємства?» – підкреслив Юрій Бойко.

Він зазначив, що необхідно кардинально змінювати підхід до роботи з кредиторами.

«Сьогодні кожна країна захищає себе, і нам теж потрібно більш жорстко відстоювати національні інтереси, проводити реструктуризацію боргів і переносити виплати, а всі гроші, які є в країні, спрямовувати на боротьбу з епідемією, на підтримку людей та підприємств. Зараз підприємства не отримують ніякої допомоги, оголосили податкові канікули, але ж вони і не працюють. І щоб вони запустилися, їм потрібно давати гроші, але на обіцяні кредити під 5-7-9% виділено всього 236 млн гривень – це мізер», – підкреслив Співголова фракції опозиціонерів.

Новини за темою: Юрій Бойко: Наш святий обов'язок – підтримати ветеранів та дітей війни

І найважливіше, за словами Юрія Бойка, потрібно нарешті припинити брехати людям і розрахуватися з медиками.

«Це не просто ганьба, це цинізм вищої міри, коли влада не може забезпечити обіцяні виплати медикам, людям, які борються з коронавірусом і щодня ризикують собою. Це вина нинішньої недолугої влади – причому всієї її вертикалі. І пора нарешті доповісти громадськості і депутатам про реальну ситуацію в охороні здоров'я, і ​​вживати екстрених заходів, а не закривати очі на корупцію та спекулювати на епідемії, даючи порожні обіцянки», – зазначив парламентарій.

Співголова фракції опозиціонерів підкреслив, що засідання Верховної Ради мають бути присвячені тільки розгляду і прийняттю соціальних та важливих для економіки законів.

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ підготувала економічну програму, спрямовану на подолання бідності та підтримку національної економіки. Ми також запропонували план рішучих антикризових заходів. І прийняти його необхідно вже в найближчі тижні, інакше все обернеться катастрофічними наслідками і для бюджету, і для соціально-економічної ситуації в цілому», – резюмував Юрій Бойко.

Опублікувати коментар

0 Коментарі