Юрій Павленко: Найкраща подяка лікарям – це реальна 300% доплата, страхування та повне забезпечення захисним спорядженням


На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко в ефірі телеканалу «112 - Україна».

«Обіцяючи 300% надбавки, уряд увів місцеві органи самоврядування та медпрацівників у велику оману. Наприклад, у Житомирі міська влада із близько 2 тисяч медпрацівників визначила 180, які безпосередньо контактують із хворими на коронавірусну інфекцію  та виділила кошти з власного бюджету на 300% надбавки до місячної заробітної плати у березні та квітні. У середньому медпрацівники отримали щомісяця 8-9 тис. грн додатково. Завдяки очільниці профільної депутатської комісії з гуманітарних питань Наталії Леонченко та міському голові, Житомир у цьому питанні зреагував швидко та професійно. В той же час – повіривши центральній владі та сподіваючись на компенсацію, адже  міська влада фактично відібрала кошти у містян, аби закрити борг та виконати обіцянку Президента. Водночас, після проголосованих змін до держбюджету, Житомир отримав субвенцію з розрахунку доплати цим 180 медпрацівникам у розмірі 800 грн. Тобто реальна надбавка, яка була проголошена на рівні 300% навіть не дотягує до 30%. А у своє виправдання головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко лише говорить, що хтось щось не правильно порахував чи неправильно зрозумів уряд», – зазначив Юрій Павленко.


«Насправді мова йде не про 300% надбавки до ставки, а про дивну формулу, яка визначає скільки годин конкретний медик контактує з хворим на коронавірус. З огляду на це вирахували середню кількість годин відповідно до яких дали 300% надбавки. Для житомирських медиків це – 800 грн», – додав народний депутат.

Юрій Павленко звернув увагу й на іншу не менш важливу проблему сфери охорони здоров’я України. А саме другий етап медичної реформи, який розпочався з 1 квітня. Так уряд нібито запевнив, що фінансуватися квітень буде за старою системою. Водночас коронавірусної інфекції COVID-19 у переліку захворювань, які фінансує Національна служба здоров’я, не має.

«COVID-19 фінансується як пневмонія. А відповідно до протоколу хворий на пневмонію чи ОРВІ може перебувати у стаціонарі два тижні, в той час як хворому на коронавірусну інфекцію потрібно три тижні. Тобто цей додатковий тиждень «вішається», знову ж таки, на місцевий бюджет», – додав Юрій Павленко.

Політик нагадав, що місяць тому ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ запропонувала конкретний антикризовий план, який зокрема передбачає 100 млрд грн для медичної галузі – саме стільки, за підрахунками опозиції, необхідно для виконання всіх обіцянок влади.

«Натомість у так званому Фонді боротьби з коронавірусом закладено 64 млрд на все, враховуючи лікарів та 16 млрд на Національну службу здоров’я. Цього абсолютно недостатньо, бо найкраща подяка лікарям, це не пафосні слова. Найкраща подяка лікарям – це реальна доплата 300%, що є чесно по відношенню до них. Також, це необхідне захисне спорядження, страхування на випадок, якщо медпрацівник захворіє та стовідсоткове тестування кожного лікаря. Відповідний законопроект представники всіх фракцій у Верховній Раді України вже підписали. Але прикро, що законопроект, який стосується лікарів як людей у найбільшій зоні небезпеки, які сьогодні хворіють більше ніж у будь-якій іншій країні Європи, вніс не уряд, а народні депутати від опозиції. На мій погляд, це одна з причин того, що чергові та позачергові засідання парламенту проводяться беззмістовно для вирішення  інтересів окремих груп партії влади», – резюмував Юрій Павленко.

Дописати коментар

0 Коментарі