За столиком не більше двох осіб: У Києві затвердили правила роботи літніх майданчиків на карантині


У Київській міській державній адміністрації затвердили вимоги до роботи річних і сезонних майданчиків кафе і ресторанів в умовах карантину. Про це йдеться на сайт КМДА, повідомляє 112.ua

Вимоги для роботи літніх майданчиків кафе і ресторанів наступні:

Відстань між місцями для сидіння за сусідніми столиками має становити не менше 1,5 м.
  • За одним столиком можуть сидіти не більше двох клієнтів (без урахування дітей віком до 14 років).
  • Замовлення повинні здійснюватися і видаватися дистанційно: через спеціально обладнане вікно або вхідні двері закладу. Офіціант може приймати або видавати замовлення тільки за умови дотримання відстані не менше 1,5 метра між ним і клієнтом.
  • Місце видачі замовлень і розрахунку повинно бути обладнане столиком або поличкою для передачі замовлення без особистого контакту з клієнтом і таким чином, щоб виключити вхід відвідувачів на територію закладу. Також повинна бути забезпечена можливість безготівкового (безконтактного розрахунку).
  • Меню повинно бути розміщено для ознайомлення поруч з місцем ухвалення / видачі замовлень без можливості його видачі клієнтам.
  • Крім цього, закладам необхідно дотримуватися загальних протиепідемічних вимог та дезінфекційних заходів: щоденна термометрія, забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту на 5 днів, організація централізованого збору використаних масок і рукавичок та їх утилізації тощо.


На входах повинен відбуватися санітарний контроль для відвідувачів, щоб не допускати осіб з ознаками ГРВІ. Клієнти повинні бути в масках і чекати своєї черги за межами приміщень. Установи повинні забезпечити маркування відстані 1,5 м для відвідувачів, які очікують своєї черги.

На вході повинні бути встановлені дозатори або диспенсери з антисептиком.

Дезінфекційні заходи повинні проводитися кожні дві години робочого часу. Дезінфекцію контактних поверхонь і посуду повинні проводити після кожного відвідувача.

Кафе та ресторани повинні проінформувати клієнтів про встановлених обмежень на своїх веб-сайтах, сторінках в соцмережах при проведенні запису по телефону або іншим способом.

Як повідомлялося, на позачерговому засіданні 4 травня Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою продовжив карантин в Україні до 22 травня, однак з певними ослабленнями. Так, з 11 травня планується відкриття парків, скверів, зон відпочинку, салонів краси, літніх майданчиків закладів громадського харчування, бібліотек, музеїв. Кабмін дозволить роботу нотаріусів, стоматологів, аудиторів, оптову та роздрібну торгівлю непродовольчими товарами, крім фуд-кортів, розважальних зон і кінотеатрів в ТРЦ.

Опублікувати коментар

0 Коментарі