Олександр Пузанов: У виборчому кодексі не повинно бути норм, що створюють умови для рейдерського захоплення виборчкомів


Законопроектом №3485 де-факто пропонується скасувати гарантоване право партій, які отримали квоти голови, заступника голови чи секретаря виборчкому, замінити свого вибулого представника новим. За словами народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександра Пузанова, це може привести до того, що влада буде робити переформатування виборчих комісій на свою користь.

Новини за темою: Сергій Мазепа: Реформа Виборчого кодексу не має обмежувати права місцевого самоврядування

«Законопроект №3485, внесений фракцією «Слуги народу», передбачає скасування права партії, за квотою якої відбулося первинне призначення керівників і секретарів виборчкомів, на заміну вибулих керівників виборчкомів своїми новими кандидатурами. Автори законопроекту наділяють ЦВК правом змінювати керівників і секретарів виборчкомів на свій розсуд. Це створює передумови і можливості для ручної перетасовки складу комісій у ніч перед виборами і заміни керівників комісій на лояльних до влади членів виборчкомів», – заявив народний депутат.

Політик повідомив, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ виступає проти запропонованих «Слугою народу» змін до Виборчого кодексу і закликав колег з інших фракцій цей проект не підтримувати.

«Законопроект №3485 в його нинішньому вигляді приймати не можна. У виборчому кодексі не повинно бути норм, що створюють умови для рейдерського захоплення виборчкомів», – резюмував Олександр Пузанов.

Опублікувати коментар

0 Коментарі