Тетяна Плачкова: У бідності може опинитися понад 5 млн сімей з дітьми та майже 2 млн дітей


Увага до проблем захисту дітей не повинна обмежуватися лише одним днем на рік. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Тетяна Плачкова.

«2 червня – і про захист дітей вже перестали говорити. Але питання у тому, що ми не повинні обмежуватись обговоренням проблем дітей лише раз на рік. В Україні зменшується чисельність дітей, народжуваність падає – за останні 6 років – на 5%. І це один із чинників, що посилює демографічну кризу. Економічна ситуація в країні, неврегульованість багатьох питань, проблеми, з якими стикаються люди, – все це не сприяє їхньому прагненню мати дітей», – написала вона згодом на своїй сторінці у Facebook.


Держава також не приділяє належної уваги цьому питанню.

«Якщо порівняти з 2013 роком, прожитковий мінімум на дітей у доларовому вираженні зменшився вдвічі. Виплати, які реально дозволяють прожити сім'ям з дітьми, не переглядалися вже 6 років. Виплати по народженню взагалі не індексувалися з 2014 р. і знецінилися за цей час на 60-90%», – додала Плачкова.

Нардеп попередила, що за даними ЮНІСЕФ, через пандемію коронавірусу бідність серед сімей з дітьми може збільшитися до 58,5%.

«Це означає, що бідними можуть стати понад 5 млн сімей з дітьми та майже 2 млн дітей. Тому всі соціальні виплати для сімей з дітьми необхідно терміново переглянути. Треба розширювати чинні програми підтримки сімей, збільшити щомісячні виплати допомоги при народженні дитини», – резюмувала Тетяна Плачкова.

Опублікувати коментар

0 Коментарі