Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Володимиром Путіним


Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, під час якої сторони обговорили виконання домовленостей, досягнутих під час "нормандського саміту" 9 грудня 2019 року в Парижі. Про це повідомили в прес-службі Офісу президента.

Володимир Зеленський порушив питання безпеки на Донбасі. Співрозмовники вітали досягнення домовленості про повний і всеосяжний режим припинення вогню на Донбасі, який починається з 00:01 27 липня 2020 року. Президент Російської Федерації підтримав цю домовленість. Лідери погодилися з необхідністю термінової реалізації додаткових заходів із підтримки режиму припинення вогню на Донбасі.

Президенти двох країн також обговорили деталі взаємодії в частині розмінування, розведення сил і засобів та відкриття нових КПВВ на лінії зіткнення, діяльності СММ ОБСЄ, а також забезпечення доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до утримуваних бойовиками осіб. Крім того, Володимир Зеленський порушив питання звільнення кримського татарина Руслана Сулейманова у зв'язку з трагічною загибеллю його трирічного сина.

Президент України наголосив на необхідності подальших практичних кроків у питанні звільнення утримуваних українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, а також у Російській Федерації.

Сторони також обговорили закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який перебуває на розгляді в політичній підгрупі ТКГ, і закон про децентралізацію, що передбачає зміни до Конституції України.

Було акцентовано увагу на необхідності успішної реалізації домовленостей, досягнутих чотирма лідерами в Парижі, у контексті важливості проведення наступного саміту "нормандської четвірки" в Берліні.

Опублікувати коментар

0 Коментарі