Юлія Соловйова: Курорту в Пісківській об'єднаній громаді бути!


Вже зовсім скоро стартують місцеві виборчі перегони, а отже – чекай появи великої кількості брудних технологій, в тому числі і замовних статей. Не стало виключенням в цьому і таке важливе питання як створення курорту місцевого значення у Пісківській об’єднаній територіальній громаді. 

Створення курорту місцевого значення в Пісківській об’єднаній територіальній громаді, вірніше відновлення колишнього статусу здравниці – ідея не нова, яка з’явилася сьогодні і зараз, перед місцевими виборами, це ідея і одна з програмних засад очільника голови Пісківської об’єднаної територіальної громади Анатолія Миколайовича Рудніченка, до  активного впровадження якої у 2016 році долучилась і я, як депутат Пісківської об’єднаної територіальної громади.

(Історична довідка: Селище Пісківка з навколишніми територіями (ст. «Тетерів» з 1964 по 1991 роки мала статус «Зона відпочинку Києва та області», де знаходились 31 база відпочинку та 8 піонерських таборів).

У цьому напрямку, 14 липня 2016 року, депутатами Пісківської селищної ради одноголосно було прийнято рішення звернутися з клопотанням до Київської обласної ради щодо оголошення курорту місцевого значення «Пісківка та прилеглі території». Відповідно, 22 червня 2017 року сесія Київської обласної ради проголосувала за рішення «Щодо погодження питання щодо оголошення природної території селища Пісківка Київської області та прилеглих до неї територій курортом місцевого значення та про деякі питання охорони та збереження рекреаційної зони селища Пісківка Бородянського району Київської області». За цим, на мою думку, надважливим для нашої громади рішенням, мало ще відбутися і відбувалося в подальшому ще дуже багато погоджувальних документів та юридичних процедур. Це розробка і затвердження генерального плану селища, підготовка звіту з оцінки впливу на довкілля та інші відповідні процедури і дії.

1 квітня 2020 року Виконавчим комітетом ради Пісківської селищної об’єднаної територіальної громади було оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора комунального підприємства «Пісківка курорт», переможцем якого я стала, і відповідно, 17 червня 2020 року було зареєстровано юридичну особу – Комунальне підприємство «Пісківка курорт» Пісківської селищної об’єднаної територіальної громади.

Відразу ж в липні цього року ми розпочали майже завершальний етап по створенню курорту місцевого значення «Пісківка і прилеглі території». Зокрема, мною як директором комунального підприємства «Пісківка курорт» Пісківської селищної  об’єднаної територіальної громади 14.07.2020 року було подано і 15.07.2020 року оприлюднено через Єдиний реєстр впливу на довкілля Повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля (реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля 20207146111), також відповідно до процедури дане повідомлення опубліковане в газетах «Урядовий кур’єр» та «Вперед» від 17 липня 2020 року. 

Метою планової діяльності є створення курорту місцевого значення «Пісківка та прилеглі території» в межах Пісківської об’єднаної територіальної громади Бородянського району Київської області, що включає в себе селище міського типу Пісківка, село Мигалки і село Раска через оголошення відповідної природної території курортом місцевого значення. Дана територія відповідає критеріям організації курорту місцевого значення, враховуючи лікувально-оздоровчі, рекреаційні, туристичні природні ресурси, розвинуту інфраструктуру згідно чинного законодавства.

Надання статусу курорту місцевого значення, безсумнівно, забезпечить відродження селища Пісківка та прилеглих територій як курортних, забезпечить можливість створити прекрасні умови для відпочинку населення, сприятиме створенню нових робочих місць та оптимізації матеріально-технічної інфраструктури, сприятиме надходженню інвестицій в місцевий бюджет щодо закладів оздоровлення та рекреації, історико-культурному просвітництву та забезпечить збереження пам’яток історико-культурної спадщини, зробить селище туристично привабливим та сприятиме підвищенню туристичного іміджу Київщини.

А для мене особисто головне, що отримання статусу курорту уможливить відновлення інфраструктури дитячих таборів, адже всі вони зараз зруйновані і не можуть конкурувати з приватними й закритими базами відпочинку для дітей, дозволить створити потужну мережу закладів  дозвілля дітей, адже ми живемо і працюємо заради дітей, і наші діти – це наше достойне майбутнє.

На жаль, завжди є ті, хто не вірив і не вірить, ті, кому все одно, є ті, хто критикує лиш би критикувати, є ті, хто вважає, що це все не треба, нецікаво, не варто і нереально, і на, превеликий жаль, є ті, хто поширює неправдиву інформацію та використовує брудні технології для власного передвиборчого піару. Однак в той же час, є і ініціативні і небайдужі люди, які допомагали і допомагають, мені особисто хотілося б, щоб їх було більше, і ми продовжуємо працювати на результат, і я особисто вірю в те, що в нас все вийде. Так, вже історично склалось, що наша громада має пройти всю процедуру однією з перших… 

А попереду у нас - громадське обговорення та отримання остаточного рішення Київської обласної ради щодо статусу курорту місцевого значення. А потім ще дуже і дуже багато роботи по створенню курортної інфраструктури. Будь-яка конструктивна критика та ініціативи в даному напрямку прийнятні. І я точно знаю, що тільки спільними та об’єднаними зусиллями можна досягти успіху. 

Я не народилася в Пісківці, але вже за трошки більше ніж чотири роки моєї депутатської діяльності, полюбила її всім серцем, а природа в нашій об’єднаній територіальній громаді просто неймовірна і саме тому, я вірю, знаю і зроблю все для того, щоб Пісківська об’єднана територіальна громада стала туристично привабливою в майбутньому. А отримання статусу курорту місцевого значення – це лише маленький, але найважливіший крок у даному напрямку.

Депутат Пісківської селищної ради об’єднаної територіальної громади 
Юлія Соловйова 

Опублікувати коментар

0 Коментарі