Олександр Попов запропонував програму для зниження тарифів у Києві


Вже за рік Київ може бути з дешевим газом, а містяни – з низькими тарифами. Покрокову програму, як знизити вартість комунальних послуг для киян і водночас допомогти енергогенеруючим підприємствам врятуватися від банкрутства , озвучив 11 лютого на сесії Київської міськради ексголова КМДА, депутат від ОП-ЗЖ Олександр Попов. Секретарем Київради надано протокольне доручення КМДА вивчити можливість реалізації цієї програми.

Фракція ОП-ЗЖ пропонує запровадити механізм закупки природного газу за мінімальною ціною влітку, що автоматично зменшить собівартість тепла та енергії більш ніж утричі.

«6 990 гривень – вартість тисячі куб. м газу, за якою він буде постачатися з 1 лютого і до кінця карантину. Плюс 2 тисячі на транспортування. Отже, виходить близько 9-ти тисяч гривень – це ціна, яку будуть сплачувати люди. Притому що мінімальна ціна газу влітку – це 2200-2800 гривень. А середня ціна, за якою «Київтеплоенерго» купує газ впродовж року і яка закладена як собівартість у тариф, – 7300 гривень. Ми пропонуємо надати «Київтеплоенерго» можливість купувати весь природний газ, необхідний для опалювального сезону, влітку, за мінімальною ціною, за рахунок кредитування під гарантії Київської міської ради. Це дозволить знизити собівартість утричі», – заявив Олександр Попов.

Друга пропозиція – щодо створення комунального підприємства, яке буде займатися видобутком власного природного газу, постачанням його на київські комунальні тепло- та енергогенеруючі підприємства та за максимально низьким тарифом зможе надавати його киянам. И третє стосується повноважень для реалізації тарифної політики в інтересах містян.

«Наша пропозиція – звернутися до Кабінету міністрів з тим, щоб забрати у НКРЕКП функції з формування комунальних тарифів для міста Києва на рівень Київської міської ради та адміністрації, як це було раніше», – закликав Олександр Попов.

Депутат наголосив, що реалізація цих трьох кроків дозволить комплексно вирішити питання формування тарифів і таким чином захистити киян. Це питання не тільки соціального захисту, але й стабільної роботи підприємств столиці, щоб гарантувати захист їх від банкрутства.

За словами Олександра Попова, на початок опалювального сезону заборгованість перед «Київтеплоенерго» була на рівні 1 мільярд 500 тисяч гривень, а на 1 лютого ця цифра складала вже 4 мільярди, і вона продовжить зростати.

Опублікувати коментар

0 Коментарі