Нова Консультативна рада з Донбасу: про що домовилися у Мінську

Як зазначає видання, рада "фіксує суб'єктність ОРДЛО" і дає Росії, підтримує бойовиків на Донбасі, статус гаранта-спостерігача нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.


Тристороння контактна група з врегулювання конфлікту на Донбасі домовилася про створення консультативної ради. До нього мають увійти по 10 представників від України і бойовиків "ЛДНР" з правом вирішального голосу, а також по одному представнику від ОБСЄ, Німеччини, Франції і Росії з правом дорадчого голосу. Документ, що фіксує ці домовленості, опублікувало 13 березня видання ZN.UA.

Очікується, що рішення про створення консультативної ради буде підписано 25 березня 2020 року після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини.

"Основним завданням ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проектів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту у відповідності з комплексами заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей України", – йдеться у рішенні.

Очікується, що склад ради повинен бути визначений як мінімум за три дні до першого засідання.

"У так званому консультативній раді за стіл переговорів на рівних правах і в рівному статусі саджають представників офіційної України та самопроголошених "ЛДНР". Це те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена в свій час Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати", – підкреслює видання.

Також видання зазначає, що в документі йдеться про "необхідність всеосяжного політичного врегулювання конфлікту", однак нічого не сказано про необхідність негайного припинення вогню, стійкого режиму тиші і забезпечення всіх умов безпеки, необхідних для політичного процесу.

В Офісі президента України виданню заявили, що рішення про створення консультативної ради було прийнято після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини про виконання домовленостей саміту "Нормандської четвірки", що відбувся у грудні 2019 року.

До складу ради планують включити членів політичної підгрупи контактної групи.

Дописати коментар

0 Коментарі