Юрій Бойко: Громадам потрібні чесні вибори, а не закулісна метушня влади і груп впливу

Про це під час виступу на сесії міськради у Дружківці заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко. На сесії також були присутні народні депутати від ОП-ЗЖ Наталія Королевська та Валерій Гнатенко.


«У жовтні у нас вибори до місцевих органів влади. Минулого тижня у парламент внесли зміни до Виборчого кодексу, які будуть проголосовані найближчим часом. Автори правок пропонують на рівні населених пунктів з 15 тисячами жителів впроваджувати систему відкритих списків. Але на рівні населених пунктів з більш ніж 30 тисячами жителів, а також у районах міст, у тому ж Києві, зберігають стару корумповану мажоритарну систему. Це означає, що влада не систему виборів реформує, а веде закулісні торги з групами впливу. Хочу сказати, що ми не боїмося конкуренції, вважаємо, що чим більше у людей буде можливість висловити свою думку, свою позицію - тим краще. Ми повинні перемогти не адміністративними методами», - підкреслив політик.


Юрій Бойко нагадав, що вже п'ять років не вирішується питання обрання обласних рад Донецької і Луганської областей.

«Влада відібрала у цих громад гарантоване їм Конституцією право на місцеве самоврядування, і повертати не збирається. У Виборчий кодекс вже двічі вносили зміни, але ці проблеми областей залишаються невирішеними. Влада знає, що підтримки там не отримає, і їй зручніше говорити з людьми мовою наказів військових адміністрацій. Українські громадян, які зараз перебувають за лінією розмежування, вчергове бачать, що їхні політичні права ніхто не збирається обстоювати, раз влада не хоче організовувати вибори в регіоні», - зазначив Співголова фракції опозиціонерів.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ не підтримає ініціативи влади щодо зміни виборчого законодавства без врахування зауважень фракції.

«Наша партія зацікавлена ​​у проведенні чесних і прозорих виборів і в тому, щоб місцеві громади отримали легітимне і повноважне самоврядування. Ми готові до виборів у будь-яких умовах - розвиваємо наші партійні організації, об'єднуємо відповідальних управлінців і нам є що запропонувати громадам на виборах. Ми наполягаємо: вибори повинні відбутися на сході країни. Країну потрібно об'єднувати, а не ділити регіони на сорти», - акцентував Юрій Бойко.

Опублікувати коментар

0 Коментарі