Юрій Бойко: Влада позбавила українських фермерів підтримки


Економічна криза, карантин і безпрецедентна посуха в окремих регіонах як ніколи актуалізували підтримку фермерів з боку держави, але влада на цей запит не реагує. Про це заявив співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко на зустрічі з працівниками сільгосппідприємства «Безтурботне» у рамках робочої поїздки на Харківщину.

Зі слів директора підприємства Миколи Дубнюка, однією з головних проблем аграріїв залишається відміна пільгового оподаткування для сільгоспвиробників.

«Зараз ми гостро відчуваємо брак коштів для закупівлі мінеральних добрив, запчастин, техніки. Компенсації від Мінагрополітики на придбання вітчизняної сільгосптехніки є, але, на жаль, їхня пропозиція не співпадає з нашими потребами», - розповів він.

Юрій Бойко зазначив, що держава позбавила фермерів пільг на десятки мільярдів гривень, фактично не запропонувавши галузі адекватної компенсації.

«Податкові пільги необхідно відновити, потрібно зробити доступним кредитування для фермерських господарств і ввести контроль за цінами на паливо та іншу необхідну аграріям продукцію», - заявив Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ.

Політик акцентував, що ОП-ЗЖ запропонувала Кабінету міністрів направити на підтримку фермерів гроші, передбачені в бюджеті на впровадження закону про ринок землі.

«Це більше мільярда гривень, які можна було б відразу використовувати», - уточнив він.

Юрій Бойко також висловив підтримку фермерам з південних областей, які зібралися під стінами Кабміну з вимогою надати підтримку сільгоспвиробникам, що постраждали від посухи.

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ ще у квітні попереджала про загрозу втрати аграріями півдня 75-90% врожаю. Влада ігнорувала проблему. З того часу ситуація тільки погіршилася і тепер загроза стає ще більш серйозною, веде до зростання цін на продукти харчування, втрати доходів і скорочення робочих місць у галузі. Тому ми будемо вимагати, щоб держава підтримала фермерів», - підкреслив Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ.

Опублікувати коментар

0 Коментарі