Зеленський хоче запустити програму з трансплантації у найближчі роки


Президент Володимир Зеленський під час зустрічі із представниками бізнесу Волинської області запропонував створити в Україні програму з трансплантації органів за два роки. Про це повідомляє Zn.ua.

"Ця програма, про трансплантацію, я готовий... Давайте зробимо це. Саме візьмемо цю програму, я зрозумів, які кошти - 3-4 мільярди. Ми зробимо все, щоб знайти ці кошти. І просто якщо ви говорите і це можливо зробити за два роки, побудувати в Україні - давайте зосередимося саме на цій програмі і щось сьогодні зробимо", - сказав Зеленський.

У свою чергу ексзаступник голови МОЗ Михайло Загрійчук заявив, що Україні потрібна система трансплантації органів, яка дозволить робити трансплантації громадянам і не відправляти їх за кордон, на що зараз витрачається 1,2 млрд грн, яких достатньо для лікування 400 осіб, при реальній потребі в 10 тисяч.

"Що таке система - це не точкові трансплантації, а існування всіх видів по всій країні. І задоволення потреби. Ми не знаємо, орієнтовно навіть, скільки людей потребують", - сказав він.

У грудні 2019 року Верховна Рада ухвалила, а президент підписав закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині" (418-IX).

Зокрема, документ регулює питання трансплантації анатомічних матеріалів людині, гармонізує національне законодавство з міжнародними актами та автоматизує процеси завдяки поступовому запровадженню Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів і тканин.

Опублікувати коментар

0 Коментарі