«Новий державний бюджет має відповідати епідеміологічним викликам», – Тарас Батенко

Повторний жорсткий карантин країна не переживе, тому новий державний бюджет повинен відповідати актуальним потребам і епідеміологічним викликам, які постали перед Україною. На цьому наголосив співголова депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» Тарас Батенко під час засідання погоджувальної ради Верховної Ради.

Він окреслив три пріоритетні напрямки державного фінансування.

Перший – освітня галузь. З початком навчального року вона знов попала під удар епідемії, але забезпечення засобами захисту держава переклала на місцеві бюджети, яким бракує коштів. Державна субвенція на освіту покриває лише заробітні плати, навіть без урахування позакласного навчання чи додаткових годин роботи вчителів.

«Необхідно виділити кошти на повноцінне забезпечення безпеки в дитсадках, школах і вишах  в умовах карантину. А також запровадити обов’язкове страхування здоров’я педагогів за рахунок держави», – переконаний парламентар.

Другий напрямок – медицина. Представники депутатської групи вважають, що на тлі наближення другої хвилі коронавірусу необхідно передбачити виділення з державного бюджету на медицину не менше 8% ВВП.

«Першочергово створити спеціалізовані відділення лікування хворих на коронавірус, обладнані потужними кисневими резервуарами, всіма рівнями захисту для недопущення витоку інфекції за їхні межі та уникнення зараження лікарів, які самовіддано щодня ризикують своїм життям», – підкреслив Батенко.

Третій напрямок – підтримка підприємців та вітчизняного виробника, зокрема через зміну податкового навантаження. Необхідно знизити податки на заробітну плату, докорінно переглянути податок на додану вартість, а також податок на прибуток замінити податком на виведений капітал. Крім того, виділити з держбюджету кошти для кредитної підтримки підприємництва ¬– щоб витрати на обслуговування кредитів не стримували відновлення та розвиток бізнесу, зауважив політик.

Опублікувати коментар

0 Коментарі