"Це небо і земля": Степанов назвав проблеми системи охорони здоров'я

В п’ятницю ввечері, 23 жовтня, під час соціально-політичного ток-шоу на телеканалі "Інтер" "МИР чи ВІЙНА", міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів про українську медицину, та яке навантаження вона може витримати у пандемію.

"Ми говорили про 5 тисяч навіть у серпні. І тоді ми попережали, що якщо ми не будемо дотримуватись тих правил, які встановлені, ми будемо зростати. Ми відразу відверто говоримо, яка є межа цьому зростанню. Система охорони здоров'я здатна надати допомогу тільки в обмеженій кількості, саме мова йде про госпіталізованих. Вся логіка наших дій направлена на те, щоб ми завжди могли її надавати. Ми визначили, що в нас є 52 тисячі ліжок, яких ми можемо надавати допомогу хворим на ковід. Це максимальна кількість. Інші хвороби не зробили канікули", - додав міністр. 

"І коли ми ведемо боротьбу з ковідом, її не можливо зробити лише за допомогою лікарів. Якщо подивитись, то в тій точці, де ми були на початку епідемії та де ми зараз - це "небо і земля". Я хочу нагадати, що при 5 тисячах хворих, італійська система просто лягла. Зрозуміло, що ми і надалі будемо нарощувати, розуміючи всі проблеми, які в нас є. Але головне, що араз потрібно робити - це питання контролю, самоконтролю і питання безпеки з точки зору дотримання правил. Лікарі свою справу зроблять, як би вони не були втомлені. Поки немає вакцини, в нас немає іншого захисту", - пояснив Максим Степанов.

Опублікувати коментар

0 Коментарі