Найближчими тижнями Україну може накрити потужна епідемічна хвиля Covid-19, - експерт ЮНІСЕФ


Протягом тижня-двох Україну може накрити потужна епідемічна хвиля коронавірусу. Сьогодні країна перебуває лише на початку підйому захворюваності.

Про це повідомив керівник програм охорони здоров'я ЮНІСЕФ в Україні Андрій Славуцький, передає РБК-Україна.

За словами експерта, епідемічна хвиля буде настільки потужною, що жодна система не зможе їй протистояти. Щоб пом'якшити силу удару, Славуцький пропонує 4 рівні жорсткого карантину, який необхідно запровадити вже найближчим часом.

"Скоріш за все, з цим епідемічним зростанням, якщо нічого не робити, піку ми досягнемо в січні-лютому. Потім захворюваність повинна піти на спад, сподіваємося, до березня-квітня. Але якщо будуть дуже ефективні протиепідемічні заходи, то цю хвилю можна збити вже в грудні", - сказав Славуцький.

Також, на думку епідеміологів, захворюваність на коронавірусну інфекцію піде на спад до червня 2022 року, проте лише за умови, що в Україні дійсно почнуть вакцинацію хоча би восени 2021 року.

Нагадаємо, протягом доби 23 листопада в Україні зафіксували 12 тис. 287 нових випадків інфікування коронавірусом. Найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано в Києві (1422), Київській (1089), Дніпропетровській (952), Одеській (865) та Запорізькій (800) областях.

Водночас, за прогнозами Національної академії наук (НАН), загальна кількість інфікованих коронавірусом у країні 29 листопада варіюватиметься від 725 тис. 141 до 733 тис. 763 людей. За тиждень (станом на 6 грудня) цей показник сягне в кращому випадку 837 тис. 963 хворих і 862 тис. 307 — за песимістичного сценарію розвитку ситуації з пандемією.

Опублікувати коментар

0 Коментарі