У МОЗ розповіли, скільки коштуватимуть тести на коронавірус для всього населення


Заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявляє, що тільки для закупівлі тестів на коронавірус для тестування всього населення України за прикладом Словаччини необхідно витратити 7 млрд грн одноразово. Про це він сказав у коментарі "Українським новинам".

"У масштабі України з майже 40-мільйонним населенням таке популяційне скринінгове тестування можливе лише зі значним залученням ресурсів і ширшими часовими рамками. Тільки на закупівлю тестів в такому разі потрібно буде витратити близько 7 млрд грн одноразово", - заявив Ляшко.

За його словами, щодо доцільності впровадження стратегії тестування за прикладом Словаччини потрібно повноцінно зважувати всі сильні та слабкі сторони.

"31 жовтня - 1 листопада близько половини населення Словаччини було протестовано на SARS-CoV-2 - 2 580 000 людей. Це перша спроба у Європі здійснити таке широкомасштабне швидке тестування на популяційному рівні. З протестованих 25 850 отримали позитивний результат - це близько 1% від усіх протестованих. Людей, які отримали позитивний результат, відправили на самоізоляцію", - зазначив Ляшко.

Він додав, що для проведення тестування було залучено понад 40 000 медичних працівників та допоміжних команд у складі поліції, армії, адміністративного персоналу та волонтерів.

В Україні протягом доби виявили 9832 нових випадки інфікування коронавірусом. Зокрема, захворіли 354 дитини та 360 медпрацівників. Всього з початку пандемії в країні на Covid-19 захворіли 545 689 осіб, 244 197 (+2753) – одужали, 9697 (+94) – померли.

Опублікувати коментар

0 Коментарі