Юрій Бойко: ОП-ЗЖ вимагає знизити тарифи, а не сліпо виконувати вказівки МВФ


Світовий досвід показує, що якщо у людини більше 10% доходу йде на оплату комунальних послуг, то вона просто припиняє їх сплачувати. На сьогодні заборгованість населення за житлово-комунальні послуги перевищила 54 млрд гривень.

«Ситуація з комунальними тарифами дика. Це почалося у 2014 році, коли уряд пішов на поводу МВФ і підняв ціни на енергоносії, пояснюючи це тим, що будуть ринкові ціни. Тільки яке відношення ми маємо до ринку Європи і де у людей ринкові зарплати, - ніхто не сказав», - зазначив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко в ефірі програми «Голос народу» на каналі «112 Україна».

Він навів цифри: з 2013 року ціни на газ збільшилися у 10 раз, на електроенергію в 4, що зробило тарифи непідйомними для людей.

«У 2013 році газ коштував десь 800 грн, зараз 8000 грн - ціна піднялася більше ніж вдесятеро. Субсидій зараз близько 40 млрд і їх не вистачає. Навіщо піднімати ціну, щоб потім в бюджеті закладати субсидії. Поставити всю країну в чергу за субсидіями? Це державне рішення? Це знущання над людьми», - підкреслив Юрій Бойко.

Політик зазначив, що світовий досвід показує, якщо людина більше 10% свого доходу витрачає на комунальні послуги, то вона просто припиняє їх сплачувати.

«Сьогодні влада замість прийняття грамотних економічних і соціальних рішень йде на поводу у МВФ, заганяючи країну і людей у глухий кут. Вони не використовують внутрішні резерви. У нас є український газ, українська електроенергія, які мають свою собівартість, плюс інвестиційні накладні, прибуток. Але це все одно буде в 4-5 раз менше нинішніх цін. Потрібно просто цю несправедливість усунути», - сказав народний депутат.

За словами Юрія Бойка, сьогодні склалася ситуація, коли вже звичайні люди розуміють, що країною керує не президент і його уряд, а керування здійснюється з-за кордону.

«Вони повністю сіли на кредитну голку, а їм за це диктують, що робити. Цього - призначити, того - зняти, цей закон прийняти, а той - скасувати. Вже люди розуміють, що країною керує не президент і його уряд, а йде пряме керування з-за кордону. Керують ті, для кого Україна нічого не варта. Їм потрібні тільки наш трудовий ресурс і земля. Така політика абсолютно згубною і не відповідає нашим національним інтересам, її потрібно припиняти і виводити країну з цього глухого кута», - акцентував Співголова фракції опозиціонерів.

Також Юрій Бойко побажав новопризначеному в.о. міністра енергетики повернути справедливі ціни на газ і проводити ефективну і грамотну політику в енергетичній сфері.

 «Хочу побажати моєму однофамільцеві і тезці успішної роботи (20 листопада Кабінет міністрів призначив в.о. міністра енергетики Бойка Юрія Миколайовича, - ред.). А найголовніше - повернути ціни на газ періоду 2013 року, коли люди його спокійно купували, спокійно купували електроенергію, не бігали за субсидіями і у них вистачало на це грошей. Ми за це боремося і коли прийдемо до влади ми це реалізуємо. Щоб не було такого знущання над людьми, яке є зараз», - підкреслив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ.

Опублікувати коментар

0 Коментарі