Екологи б'ють на сполох: Рівень світового океану піднімається з новою швидкістю


Рівень води у світовому океані піднімається швидше, ніж прогнозували раніше. У зв'язку з цим екологи закликали країни терміново зменшити викиди вуглецю в повітря. Про це повідомляє Bloomberg. 

"Зміна клімату спричиняє більш швидке зростання рівня води в океанах, ніж раніше передбачали навіть найбільш песимістичні прогнози вчених", - йдеться у статті.

Наслідки цього можуть відчути дві п'ятих населення Землі, які проживають поблизу узбережжя. Зокрема, екологи наголосили, що країнам доведеться обмежувати викиди парникових газів більше, ніж очікувалося. Це необхідно, щоб стримати зростання рівня води.

У статті наголошується, що вода у світовому океані може піднятися на півметра, якщо температура зросте максимум на 0,5 градуса за Цельсієм. Однак, якщо температура підніметься на 2 градуси, то рівень води може збільшитися більше, ніж на метр. Екологи попередили, що це може статися за нинішніх умов, тому необхідно терміново змінити кліматичну політику людства. 

Зокрема, геофізик з Університету Копенгагена Аслак Грінстед наголосив на необхідності скоротити викиди на ще 200 мільярдів метричних тонн вуглецю. Він переконаний, що лише це допоможе світу залишатися в межах попередніх прогнозів.

Дописати коментар

0 Коментарі