Іспанія запускає пілотний проект переходу на чотириденний робочий тиждень


Уряд Іспанії прийняв національний пілотний проект, що передбачає введення в країні 4-денного робочого тижня. Експеримент триватиме три роки, повідомляє портал ABC.

На проект виділять 50 мільйонів євро. Уряд планує фінансово підтримувати компанії, які скоротять свій робочий тиждень з 40 до 32 годин, але не будуть зменшувати зарплату для своїх працівників.

Ініціатором плану була лівоцентристська партія Más País. За словами лідера партії Іньіго Еррегона, ця ініціатива покликана збільшити продуктивність праці, але без падіння доходів бізнесу. Він висловив сподівання, що пілотний проект покаже компаніям вигоду 4-денного робочого тижня і мотивує самостійно переходити в такий режим без підтримки держави.

За його словами, фінансові виплати компаніям протягом трьох років будуть поступово скорочувати, оскільки вони повинні ставати більш фінансово стійкими. Мета проекту в тому, щоб завдяки скороченню робочого дня збільшити продуктивність праці так, щоб доходи компаній не впали.

Як повідомлялося, останнім часом у всьому світі вивчається можливість скорочення робочого тижня.

Зокрема, експеримент з чотириденним робочим тижнем вводили в компанії Perpetual Guardian в Новій Зеландії. При цьому заробітна плата залишалася незмінною. Тоді співробітники розповіли, що вони стали менше нервувати, продуктивність праці зросла, а витрати компанії на електроенергію скоротилися. У той же час частина співробітників заявила, що вони в додатковий вихідний нудьгували по колегам і роботі. З часом компанія вирішила вже повноцінно запустити скорочений робочий тиждень.

Дописати коментар

0 Коментарі