Розікрали, а потім продали: Іноземний інвестор хоче призупинити купівлю українського спиртзаводу


Молдавська компанія СП Zernoff, яка перемогла на аукціоні з продажу об'єкта малої приватизації Марилівського МПД ДП "Укрспирт", звернулася до суду з позовом до Фонду держмайна України через істотну розбіжність фактичної кількості майна, заявленого в електронному лоті. Про це йдеться в рішенні Господарського суду Києва.

Під час огляду заводу інвестор виявив, що на підприємстві було відсутнє цінне обладнання: котли, вентилятори, вологоміри, а об'єкти нерухомості не відповідали опису.

"Таким чином, станом на дату подання даного позову проданий позивачеві об'єкт приватизації фактично не відповідає тому переліку майна, який описано у договорі та інформаційному повідомленні об'єкта приватизації, опублікованому раніше в електронній торговельній системі", - йдеться в рішенні суду. 

Зазначається, що суд задовольнив прохання інвестора призупинити купівлю спиртзаводу, яка могла б принести до держбюджету України 144 млн грн.

"Інвестувати в Україну виявилося не так просто. Ключова складність в тому, що заявлені на приватизацію об'єкти не відповідають тому, що там є. Ми дуже засмучені, що партнерство в цьому проекті доводиться починати в суді. Але ми повинні перестрахуватися. Ми не відмовляємося від придбання лота. Просто хочемо ясності", - сказав співвласник СП Zernoff Юрій Дячук у коментарі виданню "УНІАН".

Нагадаємо, що приватизація заводів ДП "Укрспирт" почалася у вересні минулого року після того, як в кінці 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, що скасовує державну монополію на виробництво спирту.

Раніше 112.ua писав про те, що купівля українського спиртзаводу може стати "пасткою" для нових власників. 

Опублікувати коментар

0 Коментарі