Світові ЗМІ продовжують обурюватися через закриття Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK


Світові ЗМІ вже два тижні обурюються через закриття президентом України Володимиром Зеленським трьох телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK. Так, європейське видання "Форум" зазначає, що блокування телеканалів відбувається на тлі зростання рейтингу "Опозиційної платформи — за життя" і падіння рейтингів самого Зеленського і "Слуги народу". Саме президентська партія відібрала на попередніх виборах парламенту голоси у ОПЗЖ на півдні та сході, додають журналісти.

Своєю чергою сайт National Interest підкреслює: багато українських коментаторів підозрюють, що такий крок (закриття каналів, – ред.) був політичним: рейтинги Зеленського падали, а рейтинги "Опозиційної платформи" росли. Це був спосіб зміцнити свою підтримку, підірвавши рупор свого супротивника, сказано в матеріалі.

Німецьке ділове видання Handelsblatt пише, що у відповідь на блокування сайтів ОПЗЖ ініціювала процедуру імпічменту Зеленському.

"Навіть якщо у самого процесу мало шансів на успіх через більшість у Раді партії Зеленського "Слуги народу", він продовжує чинити тиск на рейтинг Зеленського, який два роки тому був маяком надії. Згідно з останніми опитуваннями, його президентський рейтинг становить всього 23%. Його партія з 22,2% випереджає ОПЗЖ (21,9%)", – зазначають журналісти.

Популярний швейцарський незалежний сайт Infosperber зазначає, що навіть Європарламент тепер визнав, як українські ЗМІ виглядають у повсякденному житті.

"У своїй резолюції від 11 лютого 2021 року про українські ЗМІ, наприклад, у пункті 71: [Парламент ЄС] "стурбований погіршенням умов роботи для представників ЗМІ, що позначається на журналістах-розслідувачах, які висвітлюють корупцію і шахрайство; [ЄП] не схвалює будь-які дії, спрямовані на обмеження роботи журналістів, зокрема, наприклад, обмеження доступу до інформації, кримінальні розслідування, примус до розкриття джерел і агітацію - особливо агітацію проти незалежних ЗМІ".

Про причину, через яку президент Зеленський закрив три телеканали, здогадатися нескладно. У травні 2019 року Зеленського було обрано як маяк надії з 73% поданих голосів, а його партія "Слуга народу" налічує 245 членів у парламенті з 450 депутатами, що на 19 більше, ніж абсолютна більшість. Зеленський пообіцяв в першу чергу покласти край збройному конфлікту на Донбасі. Він триває вже майже сім років, довше, ніж Друга світова війна. Однак Зеленський в цьому питанні дійсно мало зробив. А в іншому справи в українців відтоді не покращилися, а у багатьох стали ще гірші. Відповідно розчароване і населення. Згідно з результатами двох київських соціологічних інститутів, партія Зеленського сьогодні має менш як 19% схвалення по всій країні на початку 2021 року, тобто навіть менше, ніж дружня Росії опозиційна партія "За життя", телеканали якої він закрив. У справді демократичній державі це призвело б до нових виборів, на Україні плутанина триває", – йдеться в матеріалі.

На сайті Інституту Центральної Європи в Любліні зазначено, що вже традиційно ЄС висловив стурбованість ситуацією із закриттям опозиційних каналів в Україні і з побоюванням дивиться на цю справу, чекаючи від Києва повнішої інформації, на основі якої він оцінить ситуацію.

Нагадаємо, 2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження персональних санкцій проти депутата від ОПЗЖ Тараса Козака. Зокрема, мова йде і про анулювання ліцензій на мовлення належних йому телеканалів ("112 Україна", NewsOne, ZIK).

Опублікувати коментар

0 Коментарі