Українська громада відсвяткувала Масляну


Українська земля багата на різні традиції та звичаї, яких ми дотримуємось протягом багатьох століть, святкування Масляної одна з найцікавіших. Це свято походить від старовинного язичницького свята проводів зими, що зберігалося після прийняття християнства. Масляна завжди супроводжувалася гучними народними гуляннями, було заведено ходити в гості один до одного та приймати гостей. 

Традиція ходити на гостину набула трішки більших масштабів – вся громада їде святкувати Масляну. По-перше, це весело, а по-друге, такі народні гуляння згуртовують жителів.

13 березня в центрі міста, на площі Красноштана біля ПК”Енергетик”, виступали творчі народні вокальні колективи громади, чоловіки розпалювали вогнища для приготування глінтвейну та шашликів, пригощали смачними млинцями. Лунали пісні, жарти, сміх, були проведені ігри, конкурси, спортивні змагання, водили хороводи, танцювали.

Закінчилося масове гуляння спаленням опудала Марени — символом зими. Вважалося, що разом зі спаленням люди позбавляються від всіх негараздів і напастей, які супроводжували їх у минулому. Попереду – весна, а з нею нові зустрічі й свята, сподівання, надії, задуми.

Опублікувати коментар

0 Коментарі