Юрій Бойко: Ми проти продажу української землі іноземцям


Приймати закон, який дозволить продавати землю іноземцям, категорично не можна. Українська земля має залишатися у власності українського народу. Про це у коментарі журналістам 18 березня заявив Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

«У парламенті триває боротьба за українську землю, боротьба проти того, щоб вона у будь-якому вигляді була скуплена іноземцями. Це жорстке і принципове питання, тому що якщо, не дай Боже, сюди зайдуть великі іноземні агрохолдинги і скуплять землю, це стане бідою для тих, хто живе і працює на цій землі», – наголосив політик. 

Він зазначив, що влада не хоче думати про продовольчу безпеку країни. Системної аграрної політики у влади немає. 

«Якщо прийняти цей закон і допустити, що землі сільгосппризначення будуть перепрофільовані, то це спровокує різке зростання цін. Вже зараз ціни на борошно, овочі, хліб, олію зростають. Якщо не зупинити цей бездумний та авантюрний розпродаж землі, то борщ у багатьох українських родинах буде тільки на свята», – зазначив Співголова фракції опозиціонерів. 

Також даний законопроект становить загрозу для дрібного та середнього фермерства, які не мають достатніх фінансових ресурсів для купівлі землі. А саме ці люди працюють на землі, створюють робочі місця, допомагають і розвивають село. 

«Ця проблема з’явилася ще у жовтні 2019 року, коли приймався перший варіант закону про землю – документ із 4 сторінок, у якому була норма про те, що іноземці зможуть купити по 200 тис. га землі в одні руки, а отже, скупити все. Тоді й почалася наша довга боротьба проти цієї норми, яку ми виграли. Зараз влада намагається проштовхнути іншу схему, щоб дати можливість іноземцям скупити українську землю. Як кажуть, вигнали через двері – то вони у вікно лізуть. Ми будемо цьому протидіяти і захистимо українську землю і тих, хто на ній працює», – резюмував Юрій Бойко.

Опублікувати коментар

0 Коментарі