Разумков: Санкції мають застосовуватися тільки для громадян іншої держави


Санкції мають застосовуватися тільки для громадян іншої держави, до яких українське правосуддя фізично не може дотягнутися. Таку думку в інтерв'ю "Цензор.НЕТ" висловив спікер Верховної Ради і член Ради національної безпеки і оборони України Дмитро Разумков, коментуючи останні рішення РНБО в ключі їх законності і послідовності.

"Важливо не те, як вони будуть виглядати, важливо, щоб будь-які рішення відповідали закону і були послідовними. Все дуже просто: не знаєш, як чинити – чини за законом. Беремо закон, дивимося - і, виходячи з цього, приймаємо рішення. Саме на цьому базуються результати моїх голосувань на засіданнях Ради безпеки і оборони.

Я вважаю, що якщо ми говоримо про громадян іншої держави, до яких українське правосуддя, вибачте за сленг, фізично не може дотягнутися – однозначно це повинні бути санкції. Якщо ж мова йде про українських суб'єктів господарської діяльності або громадян України, і вони порушили наші закони, і тим більше працюють проти нашої країни – то тут, не санкції потрібно застосовувати. Тут правоохоронці повинні доопрацювати весь процес, а винні – понести заслужене покарання. Саме так наказує діяти Кримінальний кодекс України", - зазначив він.

При цьому Разумков додав, що присутній практично на всіх засіданнях РНБО - за винятком тих ситуацій, коли вони переносяться в останній момент і свою позицію як член РНБО висловлює публічно за рахунок своїх голосувань.

"Вважаю, що всі мають діяти в рамках закону. Як особисто я, так і всі інші. У тому числі, і члени РНБО. Кожен - в межах своєї компетенції і тих можливостей, які дані законом", - підкреслив він.

Крім того, Разумков зазначив, що РНБО не може бути інструментом впровадження в народні маси вигідного Офісу президента інформаційного порядку.

"Я дійсно в недалекому минулому - політтехнолог. А з іншого боку, я сьогодні - голова Верховної Ради. І вважаю, що жоден державний орган не може бути використаний для зміщення акцентів сприйняття суспільством тієї чи іншої події. У кожного чиновника, у кожної інституції - є завдання, виконання яких чітко прописано законом. І в жодному з цих законів не прописана PR-складова. Вона якщо і є, то в парламенті: надто вже велика кількість політиків на один квадратний метр", - сказав він.

Також Разумков переконаний, що РНБО не може в ручному режимі намагатися імплементувати в суспільне життя справедливість - причому в тому вигляді, в якому її розуміють президент Зеленський і кілька людей з його оточення.

"Дивіться, справедливість не може бути справедливістю у сприйнятті когось. Справедливість - це верховенство права", - пояснив він.

Крім того, на думку спікера парламенту, в рішеннях РНБО стосовно компаній, крім національної безпеки має враховуватися і інвестиційна привабливість країни.

"Потрібно розуміти обсяг інформації, яку на засіданні РНБО давала безпосередньо СБУ. З одного боку, ми, звичайно, повинні враховувати інтереси національної безпеки, а це стратегічний об'єкт. З іншого боку, ми також повинні брати до уваги інвестиційну привабливість країни. Тому що такі дії по-різному сприймаються інвесторами. Як в Україні, так і за її межами", - резюмував він.

Опублікувати коментар

0 Коментарі