Микола Скорик: Влада говорить з людьми мовою квот і заборон


16 липня набули чинності низка норм «мовного закону», які посилюють обмеження мовних прав громадян. Для того щоб покласти край політиці квот, обмежень і розколу, необхідне об'єднання сил, які зможуть скасувати всі дискримінаційні закони та відновити громадянський мир в Україні. Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик написав на своїй сторінці у Фейсбук.

Політик зазначив, що більшість демократичних країн світу прагнуть гарантувати і захищати культурні та мовні права всіх своїх громадян, представників різних національних громад. «Вони розуміють, що це важлива умова для підтримки громадянського миру і стимул для економічного та духовного розвитку своїх держав. Але Зе-влада влада слідом за режимом Порошенка продовжує сіяти розкол, ксенофобію і ненависть в українському суспільстві. Все більш жорсткими стають мовні квоти і обмеження, все більш войовничою стає риторика так званих охоронців "мовної моралі"», – написав парламентарій.

За його словами, влада, маніпулюючи людьми і граючи у патріотизм, знищує право громадян говорити, слухати і вчитися рідною мовою. «І справа тут навіть не у спілкуванні в побуті. Влада цілеспрямовано намагається позбавити національні громади і російськомовних громадян права вважати Україну своєю Батьківщиною. З сьогоднішнього дня набули чинності чергові норми «мовного закону»: тепер російською мовою не можна транслювати фільми і серіали, проводити концерти і шоу-програми, давати вистави в театрі, проводити екскурсії», – підкреслив народний депутат.

«Бог з ним, з цим «Вишневим садом» Чехова, та й, власне кажучи, з усіма іншими творами світової літератури. Але що ж з бізнес-проектом «95 квартал»? Чи чекати нам перекладу або тепер вони працюватимуть тільки на експорт?» – уточнив Микола Скорик.

«Хочеться також нагадати президенту його обіцянки щодо мовного закону», які він так і не виконав, як, втім, і багато іншого. І те, що даний закон було визнано Венеціанською комісією таким, що суперечить європейським принципам та нормам», – зазначив парламентарій.

Він наголосив, що тепер у всіх, хто по-справжньому любить Україну і бачить її цивілізованою демократичною країною, з'явилося спільне завдання. «Нам потрібно об'єднатися, виграти вибори, скасувати всі дискримінаційні закони, відновити громадянський мир і культурний діалог у суспільстві. Впевнений, ми її виконаємо!» – резюмував політик.

Дописати коментар

0 Коментарі