Юрій Бойко: Уряд уже провалив підготовку до нової хвилі коронавірусу


Оголосивши про п'яту хвилю вакцинації, уряд «забув» вирішити питання з недофінансуванням медицини, боргами по зарплаті медикам, а також налагодити контроль за вакцинами, які надходять в Україну.

Про це у коментарі журналістам заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

«Якщо у минулому році був спеціальний коронавірусний фонд, хоча до витрат фонду залишилося багато питань, то в цьому році такого фонду немає. Кошти на боротьбу з CОVID-19 розкидали по різних програмах, а це ще більше ускладнить контроль за їх використанням. Крім того, якщо у минулому році був зроблений акцент на виділення додаткових ліжок, їх укомплектування киснем, закупівлю засобів захисту для медиків, проведенні лабораторних досліджень та ін., то у цьому році в пріоритеті вакцинація. Яка з перших днів вже традиційно для цієї влади замість нормальної організації проходить з гучним піаром і скандалами. Контролю за розподілом вакцин нема, просвітницької роботи з населенням для зниження противакцинних настроїв теж нема», – зазначив політик.

Юрій Бойко вважає, що вже сьогодні підготовка до нової хвилі захворювання повинна бути у порядку денному уряду.

«З огляду на поширення нового штаму коронавірусу, необхідно вже зараз виділити необхідне фінансування, провести аудит готовності лікарень і виконати, нарешті, обіцянку з оплатою праці медпрацівників. Лікарі досі не отримують обіцяної владою зарплати 20 тис. гривень, а середній медперсонал – не менше 13,5 тис. гривень. Ці всі питання повинні вже сьогодні стояти на порядку денному роботи уряду», – підкреслив Співголова ОП-ЗЖ.

Фінансування медицини на рівні 5% ВВП, замість піару – реальні дії щодо захисту людей від нової хвилі коронавірусу, підвищення зарплат медикам і «залізна» гарантія їх виплат у повному обсязі повинні стати пріоритетом у роботі влади.

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ послідовно відстоює право медиків на нормальні умови праці та гідну зарплату, за збільшення бюджетного фінансування галузі. І треба починати роботу для виробництва власної вакцини. Якщо цього не зробити, ми знову отримаємо скандали, безлад у галузі, втрату фахівців і незахищених від вірусу людей», – резюмував Юрій Бойко.

Дописати коментар

0 Коментарі