Юрій Бойко: Непродумана політика влади уже привела країну до енергетичної кризи


Україна знаходиться на порозі складного опалювального сезону, оскільки непродумана політика влади уже привела країну до енергетичної кризи. Про це журналістам у кулуарах парламенту заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

«Та криза, в якій опинилася наша країна через бездумну політику у газовій галузі, уже вимагає втручання парламенту. Я не вірю у те, що меморандум, який був підписаний владою і деякими представниками органів місцевого самоврядування, буде виконуватися. Вже зараз до нас надходять сигнали, що він не виконується, що постачальники виходять на бюджетні організації з пропозицією про продаж газу за 38 тисяч грн - це непідйомні ціни для бюджетників, для шкіл, для лікарень», - підкреслив Юрій Бойко.

Співголова ОП-ЗЖ зазначив, що влада у сусідніх країнах ЄС вживає  зараз заходи із підтримки населення і бізнесу, щоб пройти зиму і енергетичну кризу. Вони мають намір знижувати податки для виробництв, пов'язаних із генерацією та розподілом енергії. Крім того, в ЄС збільшують прямі виплати домогосподарствам, які не можуть самостійно сплачувати за комуналку. Тоді як у нас влада планує підвищувати податки для бізнесу і населення. Тільки від прийняття податкового законопроекту №5600, за оцінками самої влади, планується зібрати з бізнесу і населення 30 млрд грн. А в проект держбюджету-2022 заклали на 8,8 млрд грн менше на субсидії населенню, ніж у поточному році.

За його словами, у влади повне нерозуміння ризиків і всієї гостроти енергетичної кризи, яка насувається. Юрій Бойко не виключив, що через провали у підготовці до опалювального сезону, влада знову зажене країну у черговий локдаун.

«У нас дуже складно починається опалювальний сезон, тому що і уряд, і НАК провалили закачування природного газу в ПСГ і посадили всю країну на спотові ціни європейського ринку газу. Все це призвело до того, що люди не розуміють за якою ціною вони зможуть отримати тепло і гарячу воду», - заявив політик.

Він додав, що у людей немає довіри до уряду, оскільки, незважаючи на всі меморандуми, ціна на природний газ підвищується. Уже зупиняються великі промислові підприємства, які просто не можуть закуповувати газ за такими драконівськими цінами. На вулиці виходять люди, представники профспілок, щоб висловити свій протест проти грабіжницьких тарифів і бездумних рішень влади. За його словами, уряд, який провалив підготовку до опалювального сезону, має піти у відставку.

«Ми бачимо, що є енергетична криза, ми будемо аналізувати всю інформацію, що надходить із регіонів. Я буду постійно піднімати питання про те, що парламент повинен контролювати хід опалювального сезону, створювати спеціальну комісію, тому що уряд не справляється. Наша політсила буде контролювати проходження опалювального сезону та наполягатиме на виконанні владою своєї обіцянки не підвищувати тарифи. Ми будемо добиватися розгляду наших законопроектів, які допоможуть стабілізувати ціни на газ і тарифи для українських сімей», - резюмував  Юрій Бойко.

Дописати коментар

0 Коментарі